Jak zrobić konsolidacje kredytów i pożyczek bez banku i sprawdzania w BIK

Konsolidacja zadłużenia – jak to sfinansować?  Spłacanie dwóch lub więcej rat kredytowych jest ogromnym obciążeniem dla domowego budżetu. Dlatego właśnie poszukujemy rozwiązań, dzięki którym wysokość tych zobowiązań ulegnie w skali miesiąca obniżeniu. Jeżeli ktoś nie ma kłopotu ze zdolnością kredytową i nie figuruje w Biurze Informacji Kredytowej jako nierzetelny dłużnik, wówczas może sobie pozwolić na kredyt konsolidacyjny w banku. Wiadomo jednak, że ten sposób na ulżenie domowym finansom nie jest dostępny dla wszystkich.

Chcąc spłacić wszystkie swoje dotychczasowe zobowiązania i zastąpić je tylko jednym, nie musimy wcale zwracać się o stosowną pomoc do banku – zwłaszcza, jeśli wiemy, że będziemy mieć spore trudności z uzyskaniem wspomnianego powyżej kredytu lub gdy w ogóle nie mamy na niego szans. Możemy natomiast poszukać wsparcia na rynku pozabankowych usług finansowych. Niezwykle istotne w tym momencie jest to, aby zapoznać się z propozycjami jakie ma on do zaoferowania. Firmy pozabankowe udzielają pożyczek na różnych zasadach, w naszym zatem interesie leży to, aby warunki współpracy były dla nas jak najbardziej korzystne. Najbardziej opłaca się postawić na sprawdzone, zaufane firmy pożyczkowe, które na rynku funkcjonują od dłuższego już czasu – w tym przypadku można mieć bowiem gwarancję wysokiej jakości usług.

Ratę pożyczki oraz okres spłaty powinniśmy dopasować do naszych realnych możliwości – ma ona pomóc obniżyć comiesięczne zobowiązania, pomagając w ten sposób wygospodarować w budżecie środki, które możemy przeznaczyć na inny cel, np. odkładać na wakacyjny wyjazd. Decydując się na podpisanie umowy, dajmy sobie czas na dokładne przeanalizowanie tego dokumentu. W żadnym wypadku nie podpisujmy niczego w pośpiechu. Absolutnie niedopuszczalne jest złożenie podpisu pod umową, której treść nie jest nam znana lub gdy nie do końca ją rozumiemy. Pracownicy firm pożyczkowych są zobligowani do wyjaśnienia wszelakich naszych wątpliwości. Musimy mieć pewność co do tego, że pożyczka okaże się dla nas pod wieloma względami korzystna.

konsolidacja chwilówek

2 myśli nt. „Jak zrobić konsolidacje kredytów i pożyczek bez banku i sprawdzania w BIK”

  1. Otrzymuję wiele ofert konsolidacji rat, ale nie potrafię się zdecydować. Może ktoś mógłby coś polecić? Lepsze coś sprawdzonego, niż przereklamowanego… Interesuje mnie Warszawa. Z góry dzięki! P.

  2. Próbowałam już w bankach i w prywatnych firmach i niestety wszędzie odmawiają mi konsolidacji moich kredytów. Przecież raty będą mniejsze niż teraz, więc będzie mi lżej, a oni tłumaczą to niską zdolnością, chociaż do płacenia jestem obecnie zdolna, tyle że jest mi bardzo ciężko… Polećcie mi jakąś firmę lub bank w Koszalinie! Proszę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *